ULKS Huragan Jasionka - Nafta Chorkówka 3:1 (1:1)

3-1  Paweł Parylak (z dystansu) 60'

Skład ULKS : Gac - Szczurek , Majchrowicz , Parylak Hubert , Malig Piotr (45 ' Pasterczyk) - Szyszlak , Parylak Paweł , Parylak Tomasz (82 ' Jakieła Damian) , Belczyk (70 ' Jakieła Marcin)- Książkiewicz (85 ' Kafel) Szuba (45 ' Rusyniak)

Żółte Kartki (Huragan) - Malig , Rusyniak

Widzów -ok. 160

Mecz rozpoczął się od błyskawicznego ataku ULKS-u , który powinien zakończyć się szybką bramką , jednak to piłkarz nafty otworzył wynik meczu pewnym strzałem z rzutu karnego(5 min) . Bramka ta mocno podziałała na obie ekipy czego efektem było spora ilość fauli i nieporozumień w obu zespołach . Gra powoli nabierała tępa zauważyć można było lekką przewagę gospodarzy . W środku pola bardzo dobrze dysponowani byli Szyszlak z Parylakiem i to oni stwarzali najgroźniejsze sytuacje . Ten drugi powinien nawet zanotować asystę po świetnym dośrodkowaniu wprost na głowę Książkiewicza który minimalnie chybił . Strzał z wolnego Wojtka piłka odbija się od poprzeczki i wypada w w pole karne . Następna jego próba była już skuteczna kiedy to zdecydował się mocno uderzyć z 30 metra . Piłka niefortunnie wypada bramkarzowi z koszyka i miedzy nogami wpada do siatki , mamy 1-1 . Po tej bramce agresywność piłkarzy postanowił zacząć temperować sędzia wyciągając parę żółtych kartek . Nie był jednak do końca konsekwentny i jego sędziowanie pozostawiało wiele do życzenia .  Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy .

Druga połowa zaczęła się już bardziej spokojnie . Drużyny starały się stwarzać jakieś sensowne akcje , większą chęć do zdobycia gola mieli goście ,którzy delikatnie przeważali w tym etapie gry . Wydaje się ,że kluczowym momentem meczu była druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Chorkówki . Po tym zdarzeniu Huragan zdołał zdobyć szybkie 2 bramki i na dobre przejął inicjatywę . Najpierw głową trafił Szyszlak a 2 minuty później Pięknym strzałem z powietrza w okolicach 20 metra popisał się nasz "pawełek" i ustalił wynik meczu . Jasionka mogła podwyższyć prowadzenie próbowali Tomek Parylak , ponownie Szyszlak  i aktywny Książkiewicz kilkakrotnie . Ostatecznie wynik nie uległ zmianie a Jasionka cieszyła się ze zdobycie kolejnych w pełni zasłużonych 3 punktów na własnym terenie . Miejmy nadzieje,że widmo meczy bez zwycięstwa u siebie z poprzedniego sezonu zostało przełamane i nasz stadion na prawdę będzie naszym atutem .

Za tydzień derby z Przełęcz II Dukla . Zapraszamy sympatyków .