10 lat Huraganu Jasionka !!! Cz.1

• autor: Admin, 2013-10-14 10:00

Dokładnie we wczorajszym dniu 13.10.2013 mijała dziesiąta rocznica od powstania klubu ULKS Huragan Jasionka z tej okazji chcieli byśmy przedstawić całą historie z tych dziesięciu lat zapraszamy.

Klub Sportowy Huragan został założony 13 października 2003 roku, a zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Krośnie 5 kwietnia 2004 roku jako Uczniowsko-Ludowy Klub Sportowy Huragan Jasionka. Pierwszym prezesem Klubu został Adam Koś. Siedziba Klubu mieści się w Domu Strażaka w Jasionce. W 2004 roku rozpoczęły się prace na terenie Stadionu Sportowego w Jasionce. Wykonano wiele prac na aby przygotować teren pod stadion. W 2005 roku Huragan Jasionka zgłosił po raz pierwszy drużynę do rozgrywek klasy C. Pierwszy sezon rozgrywaliśmy na wynajętym stadionie Beskidu Równe. W sezonie 2005/06 zapłaciliśmy frycowe w rozgrywkach klasy C i zajęliśmy 12 miejsce. Kolejny sezon 2006/07 to otwarcie stadionu w Jasionce (o wymiarach 100m x 56m) i pierwszy mecz z Beskidem Równe wygrany 4:1. Był to początek sezonu w którym odnieśliśmy 8 zwycięstw z rzędu i zajęliśmy 3 miejsce w klasie C co nam dało awans do klasy B. W ostatnim meczu w klasie C pokonaliśmy na własnym stadionie Grom Sanoczek 10:0. Sezon 2007/08 to już popis naszej drużyny i wiele sukcesów. Dotarliśmy do 3 rundy Pucharu Polski ulegając dopiero Rafinerii Czarni Jasło. Zwyciężyliśmy w Pucharze Burmistrza Gminy Dukla w 2007 i 2008 roku. W tabeli ligowej klasy B zajęliśmy 1 miejsce (zapewniony awans na 4 kolejki przed końcem rozgrywek) i wywalczyliśmy drugi awans z rzędu, tym razem do klasy A. 3 sierpnia zorganizowaliśmy jubileuszowy 10 Turniej o Puchar Starosty Powiatu Krośnieńskiego, który wygraliśmy. 10 sierpnia 2008 debiutowaliśmy w Klasie A pokonując w pierwszym meczu Zamczysko Mrukowa 2:1. W roku 2009 również wygraliśmy w Pucharze Burmistrza. Puchar Starosty Krośnieńskiego ponownie odbył się na naszym stadionie, gdzie po raz drugi zajęliśmy 1. miejsce.

Cześć druga wkrótce